Zwroty i wymiana

Jeśli z dowolnego powodu nie będą Państwo zadowoleni ze swojego zamówienia, przyjmujemy zwrot towarów, które są nowe, nieużywane, z oryginalnym dołączonym oznakowaniem i oryginalnym formularzem zwrotu spółki Michael Kors. Zwracanych artykułów nie wolno prać, nosić ani modyfikować. Nie przyjmujemy zwrotów masek na twarz, kostiumów kąpielowych, bielizny, biżuterii ani produktów kosmetycznych, w przypadku których zostało usunięte lub uszkodzone zabezpieczenie kosmetyczne, ani produktów wykonanych na indywidualne zamówienie (w tym produktów, na których wykonano grawer lub monogram).

Niniejsza Polityka zawrotów nie narusza Państwa praw ustawowych przysługujących na mocy obowiązujących przepisów, w tym prawa ustawowego do rezygnacji z zakupu i ustawowej gwarancji.

Pieniądze za zwracane towary zostaną przesłane na Państwa konto z zastosowaniem tej samej formy płatności, której użyto do dokonania płatności, chyba że w niniejszym dokumencie określono inaczej. Otrzymają Państwo wiadomość e-mail potwierdzającą zakończenie procesu zwrotu.

Istnieją dwie możliwości zwrotu lub wymiany towarów zakupionych przez Internet na stronie michaelkors.eu: lub za pomocą sklepowego kiosku interaktywnego: pocztą lub w sklepie. Wszystkie zwroty i wymiany zamówień internetowych, dostarczanych pocztą lub odbieranych w sklepie, można zrealizować w ciągu 30 dni od dnia odbioru lub dostawy. W przypadku wysyłki zamówienia w kilku paczkach mają Państwo 30 dni od daty odbioru ostatniej przesyłki zamawianego towaru.

Opcja 1: Zwrot lub wymiana pocztą

Aby dokonać zwrotu lub wymiany za pomocą poczty, prosimy o zapoznanie się z poniższymi instrukcjami:

  1. Wypełnij informacje wymagane w formularzu zwrotu dołączonym do przesyłki.
  2. Zapakuj w bezpieczny sposób swój towar, upewnij się, że dołączone zostały wszystkie strony formularza zwrotu. Postaraj się użyć oryginalnych materiałów i opakowań transportowych.
  3. Dołącz zaadresowaną i opłaconą z góry etykietę zwrotną do swojego paczki zwrotnej.
  4. Wyślij paczkę zwrotną w dowolnym oddziale poczty w swoim kraju. W przypadku zwrotów z Litwy lub Łotwy należy postępować zgodnie z instrukcjami na etykiecie zwrotnej.
  5. Zwrot zostanie rozpatrzony w ciągu maksymalnie 14 dni. Środki za artykuł zostaną zwrócone w oparciu o pierwotną metodę płatności. W przypadku wymiany należy złożyć nowe zamówienie online.
  6. W przypadku przedmiotów zakupionych online i odebranych w sklepie należy skontaktować się z działu obsługi klienta pod adresem europe.customerservice@michaelkors.com w celu otrzymania opłaconej etykiety zwrotnej.

W przypadku zwrotów w Rumunii prosimy o kontakt z działem obsługi klienta w celu zorganizowania odbioru.

Do Państwa obowiązków należy właściwe zapakowanie, oznakowanie oraz wysyłka produktu na koszt spółki Michael Kors. Prosimy o zachowanie potwierdzenia nadania w ramach zabezpieczenia swojej przesyłki. Prosimy pamiętać, że w przypadku rezygnacji z przedpłaconych etykiet zwrotu i wybrania innego kuriera lub usługi wysyłkowej do obsługi zwrotu artykułu (z wyjątkiem przypadku wadliwego lub niespełniającego wymogów produktu) koszty zwrotu ponosi klient.

Jeśli artykuł zostanie zwrócony w nieodpowiednim stanie, możemy go odesłać do Państwa.

W przypadku zgubienia formularza zwrotu lub przedpłaconej etykiety zwrotu prosimy o kontakt z naszym zespołem ds. obsługi klienta, który zajmie się wysłaniem kolejnego egzemplarza.

Opcja 2: Zwrot lub wymiana w sklepie

Można dokonać zwrotu lub wymiany artykułów zakupionych na michaelkors.eu w dowolnym sklepie Michael Kors (z wyjątkiem outletów, sklepów koncesyjnych lub detalicznych) zlokalizowanych w kraju składania zamówienia. Należy przedstawić swój formularz zwrotu lub wiadomość e-mail z potwierdzeniem wysyłki w czasie zwrotu lub wymiany. Prosimy pamiętać, że wymiany artykułów w sklepie są uzależnione od dostępności towaru w danym sklepie. Z wyjątkiem poniższych zastrzeżeń pieniądze za zwracane towary zostaną przesłane na Państwa konto z zastosowaniem tej samej formy płatności, której użyto do dokonania płatności. Otrzymają Państwo wiadomość e-mail z potwierdzeniem ukończenia procesu zwrotu.

Należy pamiętać, że w przypadku zwrotu produktu z myślą o zwrocie pieniędzy środki za zamówienia, które zostały opłacone za pomocą usługi PayPal i zwrócone do sklepu, będą zwracane jedynie na kartę podarunkową. Aby otrzymać zwrot środków na konto PayPal, należy zwrócić produkt przesyłką pocztową.

Zakupów dokonanych za pośrednictwem firm Klarna, Open Invoice i Direct Debit nie można zwrócić do sklepu. Można je zwracać tylko drogą pocztową.

Powyższe zasady zwrotu w sklepie dotyczą także zamówień zakupionych online i odebranych w sklepie.

ZWRACANIE PREZENTÓW

Prezenty można zwracać pocztą lub w sklepie, jak zostało wyszczególnione powyżej, oraz należy dołączyć potwierdzenie otrzymania prezentu lub oryginalny formularz zwrotu. W przypadku prezentów zwracanych pocztą, prosimy pamiętać, że zwroty są możliwe jedynie w ramach oryginalnego konta w tej samej formie, w jakiej dokonano płatności.W związku z tym zaleca się zwracanie prezentów do sklepu Michael Kors Lifestyle, gdzie nasi współpracownicy zajmą się wymianą towaru lub udostępnieniem środków na karcie podarunkowej Michael Kors.

Jeśli chcą Państwo dokonać zwrotu pocztą, prosimy o kontakt z obsługą klienta (dane podano tutaj).

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2022